top of page
DSC_9745 (kopie)_edited_edited.jpg

KDO JSEM

Jmenuji se Jana Víchová, jsem doma v Děčíně a protože moc ráda cestuji a nevadí mi to, tak i kdekoliv, kde je to zrovna potřeba.

Věřím, že slovy tvoříme svůj svět. Vyznávám radikální otevřenost, radikální konstruktivismus, vědomou komunikaci.  Se svými klienty pracuji laskavě  a pomáhám jim bezpečně vstupovat do jejich diskonfortních zón a tím je velmi účinně posouvat tam kam potřebují.

Jsem ta, která letí s větrem. Nesnáším příliš mnoho klidu. Mám ráda vzrušení z nového, ráda objevuji a žasnu. Nad lidmi, nad přírodou, nad básněmi a ztrácím se v hudbě.


Moje profese:

systemická koučka  a konzultantka ( komunikace, management)
Pomáhám lidem v jejich osobním a profesním růstu, aby byli víc v pohodě a žít spokojeny život.  Ve firemní oblasti (B2B) se zaměřuji na management, vztahy, komunikační procesy  s cílem pomoci manažerům a majitelům firem být vice "v pohodě" a umět se užitečně domluvit všude tam kde to potřebují. Všem pomáhám poznávat  jejich hodnoty, vize a cíle,  a také efektivní cesty a nástroje pro to, aby je mohli postupně naplnit a opravdu žít.Současnost:
Od roku 2011 pracuji jako profesionál v oblasti koučování a komunikačního poradenství. Při své práci uplatňuji principy systemického přístupu. Jsem součástí týmu konzultantů společnosti Extima, která je etablovanou poradenskou společností zabývající se koučováním (zaváděli jsme jej v České republice a nabízíme akreditované koučovací a manažerské výcviky). Cílem Extimy je měnit manažerskou kulturu v České republice.

S majiteli firem spolupracuje na systémového designu byznysových společností. Jsem konzultantkou manažerských  a komunikačních výcviků, seniorním koučem  pro individuální a skupinové koučování.


Od roku 2017 řídím malou rodinnou firmu provozující dvě kavárny -  Kafe na mapě a Coffee & Books.  Také jsem součástí vedení společnosti  Nobilis Tilia, kde mám na starosti změnový projekt restrukturalizace managementu společnosti.

Minulost:
Sedmnáct let  jsem byla ředitelkou regionální televize v Ústeckém kraji (TV Lyra), kterou jsem i zakládala a byla jsem jedním ze spoluvlastníků. Pracovala jsem zde jako redaktorka, kameramanka, scénáristka, obchodnice a  obchodní ředitelka. Podílela jsem se  na pořadech například pro Českou televizi, rádio Alfa, rádio Impuls, Galaxia sport, Primu. Souběžně jsem v roce 2000 založila  a vlastním společnost Truck Pro s.r.o., věnující se sportovnímu marketingu a mediální komunikaci. V roce 2004  jsem se stala v TV Lyra výkonnou ředitelkou. Ze společnosti jsem odešla v roce 2010. Od roku 2005 do roku 2011 jsem byla ředitelkou a organizátorkou mezinárodního  filmového festivalu Femina Film v Ústí nad Labem.  V roce 2008 jsem se začal aktivně věnovat koučování a lektorské činnosti v oblasti osobního rozvoje a rozvoje firem. Dlouhodobě se věnuji rozvoji a podpoře žen (i v byznysu). Jsem aktivní mentorkou v  Minerva 21.


Hobby: systemika, knihy,  filmy, cyklistika, lyžování, golf, surfkiting, cestování, blues, jazz, pes, písničkaření a zpěv

Mám ráda:
když jsem na cestách a nespěchám, svou rodinu, airedaleteriéry, italskou kuchyni a Itálii, dobrou hudbu, prima lidi, sluníčko, pohodu a možnost dělat věci naplno ... jo a italské motocykly Moto Guzzi (to je příběh!)

Nemám ráda:

brzké vstávání, špatné víno, manipulaci, zlé úmysly, srážku s blbcem, nacpané autobusy, mlékovou polévku, a ještě něco dalšího by se našlo :)


Kdo jsem: Text
Snímek obrazovky 2022-10-16 v 20.54.26.png
Kdo jsem: Obrázek
bottom of page